Aktivní dovolená na lodi v Chorvatsku. Týdenní plavby po ostrovech.

 

O nás

Aktivní dovolená na kole a dovolená s jógou

Do roku 2012 jsem organizovala týdenní cyklo zájezdy a zájezdy s jógou po Jadranu na chorvatských turistických lodích v rámci CK Calypso. Od roku 2013 spolupracuji s kapitány jako zprostředkovatelka plaveb a jako průvodkyně po Dalmácii a Kvarneru. Využívám zejména služeb lodi Ščedro, kapitán lodi plavby provozuje v rámci své cestovní kanceláře.

Turistické lodě slouží jako hotel, restaurace, přepravní prostředek a základna pro naši aktivní dovolenou. Loď propluje za týden okolo 200 námořních mil (370 km) a my poznáváme velký kus Jadranu. Navštěvujeme nejen pobřeží a velké ostrovy, kam se běžně jezdí na dovolenou, ale naším cílem jsou i ostrovy, ostrůvky a odlehlé zátoky, kam bychom se těžko dostali jinak, než na lodi.

Poznáváme nejkrásnější historické přístavy v Dalmácii (Trogir, Dubrovnik, Hvar, Korčula, Stari Grad, Rab, Krk), ochutnáváme vyhlášené ostrovní odrůdy vín, navštěvujeme vyzkoušené konoby s pravou dalmátskou kuchyní, kocháme se nádhernými výhledy a středomořskou přírodou, koupeme se na nezapomenutelných oblázkových plážích bez slunečníků a turistů a zažíváme alespoň na týden kočovný život na palubě lodi.

Cvičíme jógové asany při východu slunce, projíždíme v sedle kola neobydlenou zvlněnou krajinou, starobylými přístavními městečky, pobřežními šotolinami, stoupáme do kopců, ze kterých se nám otevírají nekonečné horizonty…

Naše plavby jsou postavené na znalostech a schopnostech chorvatských námořních kapitánů. Cykloplavby průvodcuji osobně a jógaplavby jsou vedeny certifikovanými cvičiteli jógy.

Věřím, že každá plavba je pro mé klienty nezapomenutelným zážitkem, novou zkušeností, poznáním a aktivním odpočinkem. Osobně z místní přírody a slunce čerpám energii dlouhou dobu a každou novou sezónu se těším na setkávání s akčními lidmi, kteří se za několik společně strávených týdnů na lodi stali mými milými přáteli.

Alena Brent, průvodkyně

O nás

Petr Smil, instruktor jógy

Po úvodních začátcích s hathajógou začal od roku 2002 cvičit dynamickou Ashtanga Vinyasa Yogu, která jej časem dovedla až do Indie. Tam měl možnost projít výcvikem u několika jihoindických učitelů, aby nakonec zakotvil u „mistra záklonů“ Vinaye Kumara. Pod jeho vedením začal praktikovat další dynamickou formu jógy – Prana Vashya Yogu – která se stala okamžitě srdcovou záležitostí. Od té doby se do Indie pravidelně vrací, přestože je ve své praxi stejnou měrou inspirován i Západním přístupem ke spiritualitě, jihoamerickým šamanismem a jinými duchovními směry.

Jóga není tím, co se odehrává během pár minut při cvičení na jógamatce. Je především stezkou od těla k duši a od duše k Duchu. Je o postoji k životu, který plyne z pochopení a uvědomění si toho, kým doopravdy jsme. Jógové techniky mohou k tomuto poznání přispět anebo nás od něj naopak odvádět, nepochopíme-li, že vše záleží především na našich postojích a záměrech. Na schopnosti opustit naše předsudky a lpění.

O nás

Více informací k jógovému cvičení pod vedení Petra najdete na www.pranayoga.cz