Aktivní dovolená na lodi v Chorvatsku. Týdenní plavby po ostrovech.

 

Dovolená na kole

Vybírejte z našich cykloplaveb

Jezdíte rádi na kole? Chcete si užít moře a zažít dovolenou v Chorvatsku jinak? Jste aktivní a rádi se bavíte? Pak pojeďte s námi na loď s kolem.

Dovolená na kole může mít hodně podob. Naše cykloplavby nabízejí kombinaci kola, moře a lodi. Plavba lodí po Jadranu je zajímavá sama o sobě. Představte si k tomu ještě plnohodnotný cyklistický program. Naše cykloplavby jsou vhodné pro všechny typy cyklistů. Pokud jste příznivci pohodové cykloturistiky po asfaltkách a upravených cestách, představte si dovolenou na kole tak, že se projdete se ráno po probouzejícím se přístavu, a vykoupeme se na blízké pláži. Nebo skočíte do vody v zátoce přímo z lodi. Vydatně a zdravě posnídáte a po snídani dostanete nad mapou informace k následující etapě. Projíždíte kopce porostlé macchií a borovými lesy, plochá polje s vinicemi a olivovými háji, skryté vesnice ve vnitrozemí ostrovù a malebná historická přístavní městečka. Koupete se na oblázkových plážích, které potkáváme při jízdě po pobřeží. Odpočíváte na lodi při plavbách a koupeme se přímo z kotvící lodi v malebných zátokách. Procházíme starobylá centra mìst s historií, která sahá až do antiky. Stavujete se v tradičních hospůdkách a ochutnáváme místní vína, plody moře a další dobroty. Po lodní večeři ve středomořském stylu nás čeká procházka večerním přístavem a káva, sklenka vína nebo zmrzlina v kavárnì přímo na nábžeží. I jako vyznavači náročného MTB si přijdete na své. Máte rádi slunce, moře a společnost sportovně laděných cyklistů a cyklistek? Nevadí vám, že se zapotíte do kopce? Milujete pohled z výšky několika set metrů na nekonečnou modř a šedavé obrysy ostrovů? Oceníte prudké dlouhé sjezdy a nevadí vám, že od kol odletuje kamení? Umíte se orientovat samostatně v terénu? Pak je tenhle typ dovolené na kole to pravé. Stoupáme macchií nebo borovými lesy po šotolině do výšek několika set metrů. Odměnou jsou nádherné výhledy na moře, ostrovy a pobřežní hory. Pokud to jde, zdoláváme pochopitelně nejvyšší vrcholy ostrovů. Valíme se s kopce po kamení až k moři do tajných zátok. Užíváme si atmosféru starobylých přístavních městeček. Po dojezdu k lodi a podvečerní koupeli nás čeká zasloužená odměna v podobě oroseného nápoje na lodním baru a večeře středomořského stylu. Naše cykloplavby jsou organizovány tak, že cykloturistiku a MTB není problém kombinovat. Pokud se ale najde skupina s jednotným názorem na podobu dovolené na kole, rádi se přizpůsobíme a připravíme program na míru. Vyjeďte s Calypso na cykloplavbu!

Typický denní program:

8:00 Snídaně a informace k denní etapě, někdy kratší přeplavba
9:00 Vylodění a výjezd. Cykloturistika individuálně po ostrově nebo pevnině. Loď zpravidla přeplouvá a je možnost zůstat na palubě.
19:00 Večeře na lodi (do večeře nalodění a umístění kol na palubu)
20:00 Informace k dalšímu programu

Náročnost:

na kondici – nízká až střední; na techniku jízdy – nízká
denní dávky 30 – 80 km (asfalt, případně šotolina); 500 – 1 500 m nastoupání

Podpora:

Průvodce s dobrou znalostí terénu a místních poměrů
Mapy jednotlivých etap s vyznačenými doporučenými trasami
Tištěné informace o navštívených místech (příroda, historie, gastronomie, zajímavosti)
Základní dílenské vybavení