Aktivní dovolená na lodi v Chorvatsku. Týdenní plavby po ostrovech.

 

Dovolená na lodi

Rezervace a objednávky plaveb pro skupiny

Nabízíme vytvoření plavby na míru. Tato nabídka je určena pro skupiny, které zaplní celou loď, nebo její velkou část. Skupina si může vybrat loď a část chorvatského pobřeží, která ji zajímá. Program dovolené navrhneme společně.

Rezervaci skupinové plavby je nejlepší projednat s předstihem, abychom mohli splnit vaše požadavky co nejlépe.

Nabízíme cyklo plavby a plavby s jógou.

Pokud si nejste jisti, zda naplníte celou loď, nevadí. Můžeme spojit menší skupiny dohromady, pokud jejich představa o programu bude podobná nebo slučitelná. Za vstupní počet pro jednání o skupinové plavbě považujeme 8 účastníků a výše.

Při výběru můžete kombinovat termín, oblast a program:

TERMÍN

Převážně plujeme v týdenních turnusech v termínech květen – červen a září – říjen. V tuto dobu je v Chorvatsku počasí, které středoevropané považují za letní. Je to ideální počasí pro aktivní dovolenou, kterou nabízíme. Zajístíme ovšem loď i na nejteplejší prázdninové měsíce (červenec – srpen) s ohledem na možnosti dovolených a uvolnění ze školy.

OBLAST

Chorvatské pobřeží je velmi dlouhé a členité. Představte si zhruba 1800 km břežní čáry. Celou tuto délku vám nabízíme k plavbě. Pro zjednodušení výběru navrhujeme zaměřit se na tyto oblasti:

Kvarner a Istrie (Istrie a ostrovy Krk, Rab, Cres, Lošinj, Pag, pobřeží a pohoří Velebit)
Jako jediná CK v ČR se věnujeme systematiky plavbám v této oblasti Jadranu. Doporučujeme a víme proč. Podívejte se na naše letošní plavby po severním Jadranu.

Severní Dalmácie (ostrovy Pag, Dugi Otok, souostroví Pašman Ugljan, NP Kornati a NP vodopády Krky na pevnině)

Střední Dalmácie (ostrovy Brač, Hvar, Vis a Šolta a Makarska riviera s pohořím Biokovo, historická města Split a Trogir)
Jak vypadá cyklo zájezd po střední Dalmácii, najdete zde

Jižní Dalmácie (ostrovy Korčula, Mljet, Lastovo, poloostrov Pelješac a proslulý Dubrovnik)
Jak vypadá cyklo zájezd po jižní Dalmácii, najdete zde

PROGRAM

Cykloturistický – cyklo zájezd po ostrovech na vlastním kole podle výkladu průvodce a námi dodané mapy. Cyklisté mohou být různých výkonnostních úrovní a různých ambicí. Doporučujeme horská kola nebo případně treková. Jsme schopni zajistit i program pro „silničáře“ – dlouhé přejezdy ostrovů po nefrekventovaných silnicích.

MTB – náročnější program na horských kolech se zaměřením na terén a výraznější převýšení. Skupiny s cyklistickým a MTB programem se mohou vzájemně prolínat, neboť každý ostrov skýtá několik možností přejezdu a skoro vždy je možné si vybrat počet kilometrů, druh terénu, převýšení, náročnost. Nevylučuje se i zařazení individuálního odpočinkového dne, zkrátka člověk může kdykoli zůstat na lodi. Heslo MTB programu je: „Garda není horší, jen kdyby ty lodě tam byly …“

Rodinná loď – plavba s cyklistickým programem vycházející vstříc všem aktivním rodičům, kteří by se chtěli plavby zúčastnit i se svými ratolestmi. Na lodi bude k dispozici kromě průvodce i osoba, jež se postará o děti a jejich program. Po čtyři dny se postaráme o vaše děti a vy si můžete plně vychutnat cyklo jízdu po ostrovech nebo třeba pěší výlety. V ostatní dny bude terén přizpůsoben tak, aby ho zvládli i menší děti. Na lodi bude zajištěna bezpečnost dětí. U dětí mladších čtyř let požadujeme přítomnost rodiče i ve dnech rodičovského klidu.

Jógový – program s cvičením jógy pod vedením zkušeného jogína je určen jak pokročilým, tak začátečníkům. Cvičí se ráno a večer po 90 minutách. Po zbytek dne je individuální program s koupáním, výlety, možností osobních jógových konzultací atd. Tento program lze zkombinovat s cykloturistickým, tj. ranní cvičení pod vedením jogína, cyklovýlet přes den a večerní protažení – jedná se o velmi aktivní formu odpočinku.
Jak se cvičí jóga u moře najdete na Jógové hrátky na palubě

Putování za vínem – jedná se o plavbu po ostrovech buď s kolem nebo bez kola s cílem poznat a vychutnat stále kvalitnější chorvatská vína. Program se skládá z návštěv vybraných vinoték s možností řízené degustace. S programem je spojena i možnost gastronomických zážitků v osvědčených konobách a restauracích. Preferuje se jízda na kole, ale do většiny našich cílů je možné se dostat i pěšky nebo pohodlně taxíkem.

Relaxační – plavba po ostrovech s koupáním, relaxací na lodi, návštěvami měst, jejichž historie sahá až do antiky (Split, Trogir, Dubrovnik), malebných přístavů a zajímavýchpřírodních lokalit (např. NP Kornatské ostrovy, NP Lastovo, NP Mljet). Možnost tematických výletů a gastronomických zážitků. Zkrátka jiná dovolená v Chorvatsku, než znáte z nabídek cestovních kanceláří.

VELIKOST LODI

Na sezónu 2012 budeme využívat služeb tří lodí. Jejich kapacita je celkem 30, 25 a 20 míst. Spí se ve standardních dvoulůžkových kajutách. Loď nám slouží jako hotel a restaurace (vaří lodní kuchař). Plavby se účastní vždy 1 – 2 průvodci podle druhu programu.

DOPRAVA

Dopravu do Chorvatska zajišťujeme buď autobusy anebo se skupiny dopravují k lodi individuálně autem. Zvolený druh dopravy platí pro celou skupinu, respektivě je zohledněn v celkové ceně zájezdu.

CENA

Cena bude vytvořena podle zvolených parametrů individuálně. U uzavřených skupin je cena stanovena celkově za loď.

Uvedené programy jsou stěžejní, ale dokážeme zorganizovat i program jiný – zumba, geocaching, fitness, poznávací plavby s koupáním, potápění, oslavy, team-building…

Uvítáme také nové nápady a tvůrčí osobnosti, které tyto programy na našich lodích dokáží zaštítit. Na našich plavbách se lidé baví, aktivně relaxují, poznávají nové kraje, spřízněné souputníky, ale i sebe sama.

Rezervaci skupinové plavby je nejlepší projednat s předstihem, nejlépe v nadcházejících podzimních měsících, jelikož v prosinci se platí rezervační zálohy chorvatským kapitánům.

Rádi vám s výběrem plavby pomůžeme. Informace a objednávky na tel. 775 567 710 nebo emailem office@gocalypso.eu

Těším se na vás v nové sezóně! – Alena Brentová